Czy zabiegi laserem frakcyjnym mogą zastąpić operacje plastyczne?

Laseroterapia to alternatywa dla skalpela.

Obecnie operacje chirurgicznie nie są wyłącznym sposobem na poprawię swojego wyglądu. Skórę bez zmarszczek, blizn lub innych niedoskonałości można uzyskać na wiele sposobów, jednak jedną z najbardziej skutecznych jest laseroterapia. Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego wykorzystują działanie wiązki światła w postaci lasera na wybrane miejsce na twarzy lub ciele, oczywiście przy ścisłej kontroli specjalisty – tylko wtedy przyniesie oczekiwane rezultaty (estetyczne i lecznicze). Na skutek laseroterapii poprawia się mikrokrążenie i przemiana materii – komórki prędzej się regenerują, a efekty zabiegu są szybciej widoczne.

Czy zabieg laserem frakcyjnym są bezpieczne?

Laseroterapia jest bezpieczna – dobrze zrealizowany nie prowadzi do powstania niepożądanych skutków ubocznych. Zabiegi laserem medycznym nie są inwazyjne, ponieważ urządzenie nie ma bezpośredniego kontaktu z tkankami. To właśnie dzięki temu zabiegowi laserem mogą się poddać osoby prawie z każdej grupy wiekowej, wyłączając niemowlęta i osoby w podeszłym wieku.

zabiegi laserm frakcyjnym

Dlaosób w jakim wieku rekomendowane są zabiegi laserem?

Zabiegi laserem ze względu na swoją wszechstronność jest polecana w przypadku wielu dolegliwości. Do kluczowych wskazań należą zmiany naczyniowe, pieprzyki (i inne modyfikacje barwnikowe), chęć usunięcia tatuażu lub makijażu permanentnego, likwidacja rozstępów. Dość popularnym przeznaczeniem jest również odmładzanie. Na laserowy lifting twarzy decydują się osoby, które chcą ustrzec się od skalpela i jednocześnie oczekują wyraźnej poprawy stany skóry.

Zabiegi laserem medycznym wykorzystuje się także w leczeniu blizn czy trudno gojących się ran. Lista wskazań jest oczywiście znacznie dłuższa, dlatego serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego Instytutu.